Per Anders Rudling – o OUN.

Historyk szwedzki demaskujący działania jak sam napisał: „…antydemokratycznej, antysemickiej, rasistowskiej i brutalnej od dziesięcioleci OUN-b, która wykorzystywała terroryzm i przemoc polityczną wobec przeciwników politycznych i mniejszości narodowych, zwłaszcza, ale nie tylko podczas drugiej wojny światowej…”
Poznałem go na konferencji we Wrocławiu przed kilku laty. To jeden z coraz większej rzeszy naukowców piszących otwarcie o zbrodniach nacjonalistów ukraińskich (w tym też o udziale tej organizacji w Zagładzie Żydów) i badających nielegalne działania ludobójczej OUN.
Inna jego wypowiedź dotycząca kwestii fałszowania prawdy (przemiany na gloryfikację) o etnicznym nacjonalizmie ukraińskim:
„nie jest możliwe „pokojowe współistnienie” z jakąkolwiek, świadomą lub nie, formą pomocy w gloryfikacji okrutnej etno-nacjonalistycznej spuścizny i fałszowania lub przemilczania jej okrutnej przemocy.”

Cytat pochodzi z: Ukrainian Ultranationalists Sponsor Lecture Tour Across North American Universities

Drugi cytat: Atak na szwedzkiego historyka Pera A. Rudlinga ze strony sił pro-nacjonalistycznych gloryfikujących OUN-UPA

Foto mojego autorstwa z materiału: Protest Rudlinga i obrona Rudlinga – pełne tłumaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *